Lokalizacja telefonu

Jak sprawdzić, czy ktoś śledzi nasz telefon?

Jeśli chcecie dowiedzieć się, czy ktoś śledzi wasze urządzenie będziecie mogli zapoznać się z naszymi poradami, dzięki którym dowiecie się jak to zrobić. Oczywiście praktycznie dla każdego z nas istotne będzie bezpieczeństwo, dlatego szczególnie zwraca się uwagę na to co się dzieje z naszą prywatnością.

Mimo kodów, które zabezpieczają odblokowanie telefonu czy czytników linii papilarnych i tak nie mamy pewności czy ktoś nie szpieguje tego co robimy. Można jednak dość łatwo sprawdzić informacje na temat naszego telefonu. Jeśli zastosujemy kilka kodów możemy sprawdzić czy nie jesteśmy śledzeni.

*#21#

Wpisując ten kod będziemy mogli sprawdzić czy połączenia bądź wiadomości były przekazywane. Ta funkcja stosowana może być przez rodziców czy partnerów. Często takie praktyki stosowane są wobec osób starszych, które pożyczają telefon pod pretekstem jednego połączenia. Wtedy mogą w prosty sposób udostępnić swoje informacje innym.

*#62#

Jeśli okaże się, że poczynania były śledzone to ten kod pozwoli wygodnie sprawdzić gdzie trafiały połączenia, wiadomości i dane.

##002#

To kod, który pozwoli zablokować wszelkie formy przekierowania. Może się okazać w momencie, gdy wiemy, że mamy korzystać z roamingu i w związku z tym chcemy zablokować opłaty za przekierowanie do poczty głosowej.

*#06#

Aby dowiedzieć się jaki mamy numer IMEI a więc indywidualny numer identyfikacyjny telefonu trzeba wpisać powyższy kod. Znając ten ciąg liczb będzie można także odnaleźć urządzenie w momencie jego zagubienia czy kradzieży. Po włączeniu urządzenia lokalizacja jest przekazywana do operatora nawet jeśli karta SIM nie jest do urządzenia włożona.

Zabezpieczenie telefonu

LEO Privacy

W sprawdzaniu bezpieczeństwa naszego telefonu pomagać będzie także aplikacja LEO Privacy, która nie tylko zabezpiecza dane i multimedia, ale także pozwala na ukrycie treści czy dodanie blokady, pozwala na wykonanie zdjęcia osobie, która znalazła się w posiadaniu naszego urządzenia.

Lockwatch i spokeo

Inną aplikacją, która działa na podobnej zasadzie co ta wcześniej wymieniona będzie Lockwatch. Zabezpiecza telefon kodem i w przypadku próby niepoprawnego odblokowania wysyła wiadomość e-mail ze zdjęciem osoby, która próbuje się dostać do naszego telefonu. Oprócz tego pojawia się także mapa, która podaje lokalizacje telefonu. W ten sposób można się dowiedzieć czy ktoś z najbliższego otoczenia próbuje przeglądać prywatne wiadomości w momencie, gdy nie widzimy tego.

Jak chronić nasz telefon?

Jak będzie można ustrzec się przed szpiegowaniem? Przede wszystkim trzeba unikać oprogramowania z wirusami i aplikacji tego typu. Warto pomyśleć o dobrym programie antywirusowym. Dzięki nim będzie można skutecznie zabezpieczyć swoje urządzenie. To taki element, o którym powinien pomyśleć każdy właściciel takiego urządzenia. Starajmy się unikać ściągania aplikacji, co do których nie mamy pewności, że są bezpieczne. Unikać należy również korzystania z niepewnych serwisów internetowych, uważać trzeba szczególnie w trakcie użytkowania serwisów społecznościowych.

Zobacz