Namierzanie telefonu

Jak namierzyć telefon komórkowy po numerze?

Pewnie każdy rodzic obawia się o dziecko, gdy nie ma go na oku. Większość rodziców przez ten etap przechodzi. Obecnie mamy jednak całą masę rozwiązań, która umożliwia nam dbanie o bezpieczeństwo pociechy bez konieczności bycia przy niej non stop.

Chyba najbardziej popularna będzie możliwość śledzenia pozycji dziecka na mapie przez specjalną aplikację zainstalowaną w jego telefonie. Aplikacja ta może być jawna albo ukryta i sprawi, że sam zainteresowany nawet nie będzie wiedział o jej działaniu.

Skuteczna ochrona bierna

Taki typ chronienia zdrowia oraz życia dziecka nie wymaga praktycznie żadnej aktywności z naszej strony wystarczy jedynie, że na stronie internetowej będziemy wpisywać numer telefonu komórkowego i otrzymamy pozycję według danych z GPS danego urządzenia. Jeśli będzie działo się coś złego i dziecko nie będzie wracać o określonym czasie do domu to szybko będzie można namierzyć urządzenie.

Dzięki znajomości miejsca przebywania można podjąć decyzje o tym co dalej robić, czy powiadomić policję czy poczekać, każdy rodzic wie, że dziecko chętnie chodzi swoimi drogami a telefonu mogą nie odbierać z różnego powodu. I często jest tak, że te powody nie są wcale niebezpieczne. Namierzenie telefonu po numerze będzie nam oszczędzać nerwy i stres, który pojawiłby się w takiej sytuacji. W sytuacji, gdyby działo się coś złego dane z GPS będą także pomocne dla policji w czasie akcji poszukiwawczej.

Aplikacje lokalizacyjne

Aplikacja jawna bądź ukryta

O istnieniu pluskwy w telefonie dzieciak może wiedzieć, ale nie musi. W takiej sytuacji nie będzie próbował wyłączyć tego programu, który odpowiada za śledzenie, nie będzie próbował wyjmować karty z telefonu bądź jeszcze inaczej unieszkodliwić aplikacji. Nie będą o tym wiedzieć również osoby, które potencjalnie mogą mieć złe zamiary. Namierzenie numeru działa wtedy niezależnie od tego czy w urządzeniu włączony jest GPS czy też nie. Aplikacja ma dostęp do wszystkich odbiorników smartfona. Jedyne co musi być zapewnione to dostęp do środków, by mogło działać połączenie z internetem. Wtedy można namierzyć telefon dziecinnie łatwo, a nawet w sytuacji, gdyby aplikacja została w jakiś sposób wyłączone to na stronie nadal znajdzie się ostatnia zapisana pozycja.

W przypadku, gdy smartfon dziecka przestanie się zgłaszać na telefon rodzica od razu może przychodzić SMS, bądź też gdy dziecko przekroczy ustalony bezpieczny obszar również pojawi się taka wiadomość. Aktualną pozycję można podglądać nie tylko przez sieć, ale przez aplikację kliencką. Wystarczy wybrać numer do namierzenia, podać ciąg cyfr i po kilku chwilach będą wszystkie potrzebne informacje.

W internecie można znaleźć wiele różnych aplikacji, które umożliwiają śledzenie. Należy pamiętać jednak, by mądrze je wybierać. Niektóre programy są płatne, jednak jeśli już płatny wybieramy musimy mieć gwarancję, że to program na dobrym poziomie, który będzie się rzeczywiście dobrze sprawdzał w praktyce. Warto sprawdzić czy program gromadzi dane, tak by dało się między innymi odtworzyć trasę po jakiej dziecko się poruszało.

Czy wiedziałeś że istnieje: Sprawdzenie numeru telefonu

Zobacz