Lokalizacja telefonu

Jak zlokalizować zgubiony telefon komórkowy? To proste!

Praktycznie każdy posiadacz smartfona chociaż raz w życiu był w sytuacji, gdy telefon zniknął bez śladu i po poszukiwaniach wydawało się, że sprzęt razem z danymi zginął raz na zawsze. Obecnie telefony to już nie tylko dzwonienie czy pisanie smsów. Obecnie korzystamy z nich jak z komputerów. Sprawdzamy pocztę, surfujemy po internecie, a nawet płacimy.

Czy zatem obecnie mamy takie możliwości jak lokalizowanie smartfonu w inny sposób niż próba dzwonienia na własny numer? Jak odnaleźć urządzenie, gdy nie wiemy, gdzie się znajduje.

Lokalizator telefonu komórkowego

Dzięki obecnie proponowanym nam usługom nikt nie musi być hackerem, by z poziomu komputera włączyć urządzenie do lokalizowania telefonu komputerowego. Na rynku jest wiele aplikacji, dzięki którym można śledzić smartfona. Zarówno z pomocą innego telefonu jak i też przez specjalny lokalizator online. Do tych najbardziej popularnych rozwiązań zalicza się oczywiście menadżer urządzeń android. To rozwiązanie, które umożliwia lokalizowanie a także blokowanie urządzenia mobilnego wyposażonego w ten system. Aplikacje trzeba instalować na swoim smartfonie. W sytuacji, gdy musimy namierzyć telefon uruchamiamy menadżera na innym urządzeniu i logujemy się na swoje konto Google. Wtedy dostaniemy informacje o wszystkich posiadanych przez nas urządzeniach z Androidem. Wybierając poszczególne będzie można zobaczyć ich aktualna lokalizację.

Jak znaleźć zgubiony telefon

Lokalizator telefonu online

Jeśli nie mamy innego urządzenia można również skorzystać z tej opcji z poziomu przeglądarki internetowej przy pomocy lokalizatora online. W takim przypadku należy wejść na stronę internetową przypisaną do tej aplikacji, by w ten sposób dostać się do urządzeń, które posiadamy i dowiedzieć się jaka jest ich lokalizacja. Jeśli widzimy, że telefon jest blisko, ale nie możemy go zobaczyć można z poziomu tej aplikacji uruchomić dzwonienie telefonu na kolejne pięć minut z największa głośnością. Musimy jednak pamiętać, że ten sposób na lokalizowanie jest możliwy wyłącznie, gdy urządzenie ma uruchomione lokalizowanie GPS a także połączenie z siecią internetową.

Śledzenie telefonu? Niektóre aplikacje na to pozwalają!

Lokalizowanie telefonu jest także możliwe przez niektóre inne aplikacje, które proponowane są przez firmy trzecie, które działają na podobnej zasadzie jak ta opcja opisana wyżej. Ciekawym rozwiązaniem będą rozbudowane aplikacje antywirusowe, które obok zabezpieczenia urządzenia przed groźnym oprogramowanie pozwalają także na śledzenie telefonu. Wszystkie z tych aplikacji maja działanie na podobnej zasadzie. Co więc oznacza, że jeśli chcemy lokalizować telefon musimy logować się na stronie aplikacji, uruchomić mapę z danymi lokalizacyjnymi i sprawdzić, gdzie znajduje się nasz sprzęt. Jednak i tutaj podobnie jak we wcześniej opisywanej możliwości konieczne będzie, by szukany przez nas telefon miał połączenie z Internetem i również włączone usługi lokalizacyjne, bez których to lokalizowanie nie będzie możliwe. Niektóre aplikacje pozwalają jednak na zdalne uruchomienie tych opcji.

Zobacz