Poradnik

Wady i zalety iPhone

Chcesz kupić sobie iPhone, a może dostałeś taki telefon i zastanawiasz się, czy to był dobry wybór? Jakie są wady i zalety tego sprzętu? Na co zwrócić uwagę przed zakupem iPhone? 

Zalety iPhone 

Pierwszą i podstawą zaletą tego telefonu jest jego system operacyjny, który jest niesamowicie prosty w obsłudze. Nie ma tutaj zbędnych czynności do wykonania, po prostu wszystko jest przejrzyste. Nie będziesz więc potrzebować zbyt wiele czas, aby nauczyć się co jak się robi. Jedyną trudność mogą przynieść Ci gesty, które należy wykonać na ekranie telefonu, aby na przykład zobaczyć stare powiadomienia, czy przejść do centrum sterowania. Ten problem dotyczy jedynie nowych modeli, w których nie ma już przycisku "Home". 

Drugą zaletą jest jego szybkie działanie. Jest to naprawdę sprawny sprzęt. W nowych modelach nie ma mowy o zacinaniu się systemu, czy innych awariach. 

Trzeci plus to jego wygląd. Mając ten telefon w dłoni wiemy, że jest to sprzęt klasy premium. Wykonanie jest bezkompromisowe, nawet tańszego modelu (iPhone XR). 

Wady iPhone 

Oczywistą wadą tego telefonu jest jego zaporowa cena. Dla niektórych jest to płacenie jedynie za nadgryziona jabłko z tyłu, dla innych opłata za jakość. Nie ważne do której grupy należysz, nie można powiedzieć, że ten telefon jest tani. 

Drugim minusem jest jego zamknięta konstrukcja przez co nie da się rozbudować jego pamięci wewnętrznej. Musisz więc jeszcze przed zakupem zdecydować się ile będziesz potrzebował miejsca na dysku. Oczywiście im więcej pamięci, tym wyższa cena telefonu, więc warto dobrze przemyśleć taki zakup. 

Trzecia wada tego telefonu dotyczy jedynie nowych modeli. Jest nią jedno gniazdo do ładowania i słuchawek. Zamysł producentów oczywiście jest jasny. Chcą sprzedać jak najwięcej najnowszych słuchawek bezprzewodowych, które są bardzo drogie. Jeśli jednak często słuchasz i ładujesz telefon, to zastanów się nad jego zakupem. Oczywiście możesz kupić oryginalne słuchawki bezprzewodowe lub ładowarkę indukcyjną. Są to jednak dodatkowe wydatki, na które nie każdy może sobie pozwolił po tym, jak właśnie wydał 5 000 na telefon. 

Zobacz