Lokalizacja telefonu z androidem

Bezpieczny smartfon - jak namierzyć smartfon z Androidem cz. I

Kradzież telefonów to nadal poważny problem. Smartfony z Androidem w rzeczywistości są jak przenośne komputery, które służą nie tylko do dzwonienia czy wysyłania wiadomości. Z ich pomocą korzystamy z poczty, konta bankowych, serwisów społecznościowych. Gromadzimy tam zdjęcia, filmy, dokumenty. Dlatego kradzież telefonu to poważny problem, jeśli chodzi o nasze dane.

W przypadku kradzieży trzeba działać szybko, by urządzenie zabezpieczyć. Gogle daje nam narzędzia, które pozwala na namierzenie i zablokowanie urządzenie z Androidem.

Aplikacja Menedżer urządzeń Android

Menadżer urządzeń Android to narzędzie firmy Google, które pozwoli namierzyć urządzenie albo zablokować telefon z tym systemem mobilnym, by z tego skorzystać trzeba będzie pobrać aplikację i zainstalować na urządzeniu. Jednocześnie trzeba będzie mieć włączony GPS, by dało się namierzyć urządzenie.

Jak namierzyć smartfon z Androidem z poziomu aplikacji

Jeśli telefon został skradziony, jak najszybciej uruchamiamy aplikację Menadżer urządzeń Android na innym urządzeniu z tym systemem. Logujemy się go konta Google. Aplikacja będzie wyświetlać wszystkie posiadane przez nas urządzenia z Androidem. Wystarczy wybrać jedno z nich i aplikacja pokaże nam w przybliżeniu, gdzie to urządzenie się znajduje. Konieczne będzie oczywiście włącznie urządzenia do siedzi a także włączenia GPS.

Lokalizacja telefonu przez komputer

Jak namierzyć smartfon z Androidem z poziomu przeglądarki

W przypadku, gdy nie mamy urządzenia z Androidem innego będzie można dokonać namierzania również z poziomu przeglądarki internetowej. Wystarczy wejść na stronę Menadżer urządzeń Android. Poprosi ona o zalogowanie się kontem Google, a gdy to zrobimy strona wyświetli mapę z lokalizacją urządzenia z Androidem na pokładzie. Jeśli telefon jest blisko, ale go nie widzimy będzie można uruchomić opcję zadzwoń i przez kolejne pięć minut telefon będzie hałasował.

Jak zablokować smartfon z Androidem

Jeśli nie udało się urządzenia odnaleźć to będzie można również zabezpieczyć się z poziomu tej aplikacji decydując o tym, by zablokować telefon albo z poziomu innego urządzenia jak i też z poziomu przeglądarki. Wystarczy wybrać tylko opcję Zablokuj, która znajduje się w urządzeniu. Dzięki niej można ustawić nowe hasło do telefonu, które nie ogranicza się do kodu PIN. Można ustawić wiadomość, która wyświetli się na zablokowanym ekranie urządzenia. Jeśli mamy drugi numer również można go podać. Dzięki temu osoba, która go znajdzie będzie mogła się z nami skontaktować.

Jak wykasować smartfon z Androidem

Niekiedy nie ma większych szans na odzyskanie urządzenia. W takiej sytuacji będzie można ochronić swoje prywatne dane. Za pomocą Menadżera urządzeń można będzie wykasować telefon z Androidem i przywrócić go do ustawień fabrycznych. Wystarczy kliknąć na wymaż i zaakceptować ten krok. Oczywiście w taki sposób stracimy wszystkie swoje dane, ale jeśli nie ma szans na odzyskanie sprzętu będzie to ich skuteczna ochrona. Dlatego jeśli mamy taką sytuacje niekiedy po prostu z takiej opcji będzie dobrze skorzystać.

Zobacz