Poradnik

Jak namierzyć lokalizację telefonu komórkowego lub numeru telefonu?

Wiele osób zastanawia się czy to możliwe, by namierzyć telefon z pomocą internetu. Odpowiedź będzie taka: tak, ale nie w taki sposób jak chcą to robić strony chętnie reklamujące się z taką usługą.

Uwaga na oszustów

Jeśli w wyszukiwarkę wpiszemy takie frazy jak lokalizacja telefonu, namierzanie telefonu otrzymamy tysiące wyników ze stronami, na których teoretycznie będzie można przeprowadzić lokalizowanie telefonu. Jednak ponad 90% takich stron to fałszywe witryny, które zachęcają do wysłania smsa za duże pieniądze jednak nie dają tak naprawdę szansy na lokalizowanie numeru. To wyłudzenie danych użytkownika i ewentualnie naciągniecie go na koszty.

Dzieje się tak, ponieważ numer telefonu to numer abonenta sieci komórkowej z karty SIM i bez problemu można taką kartę przełożyć do innego urządzenia więc nie ma gwarancji, że jest ona w poszukiwanym urządzeniu. Po drugie telefon może być wyłączony i wtedy już żaden lokalizator nie będzie pomocny. Po trzecie jedynie operatorzy mogą namierzyć urządzenia z pomocą GPS jednak wymaga to również zgody właściciela aparatu, która zazwyczaj jest podpisana przy umowie abonamentowej. Wtedy namierzenie będzie możliwe, co najczęściej wiąże się z dodatkową opłatą.

Jak namierzyć telefon?

Namierzenie telefonu komórkowego będzie możliwe, ale wymagane są odpowiednie aplikacje, które trzeba instalować na smartfonie oraz komputerze. W ten sposób nie powinno być problemów z wykonaniem lokalizacji. Jest to jednak lokalizacja aparatu a nie lokalizacja numeru.

Aplikacja do lokalizacji

Aplikacje do namierzania telefonu

Prey to darmowa lokalizacja telefonu dla najbardziej popularnych systemów Windows, Mac OSX, Android, iOS, Linux. Można dzięki niej identyfikować smartfon ale ma to również zastosowanie do tabletów czy laptopów. Jedyną czynnością jaką trzeba wykonać po instalacji to rejestracja konta na serwerze producenta a następnie dodatnie posiadanego urządzenia. Jeśli zdarzy się tak, że urządzenie będzie zgubione albo skradzione aplikacja wysyła informację o jego położeniu. Zadziała to w momencie, gdy jest podłączone do siedzi. Urządzenie może także wykonać zdjęcie osobie, która w danym momencie ma urządzenie.

Airdroid to propozycja jak namierzyć telefon. Taka usługa nie jest jednak darmowa. Program ten wymaga instalacji, użytkownik tworzy konto w programie, a gdy się loguje na stronę serwisu będzie mógł zarządzać urządzeniami. Można usuwać pliki i wiadomości. Wersja płatna programu pozwala zdalnie uruchamiać aparat, dzwonek, wykonać będzie można także lokalizację urządzenia. Sprawdź więcej tutaj https://www.i-mobi.pl/namierzanie-telefonu

Kontrola rodzicielska

Jeśli chodzi o lokalizowanie telefonu dziecka, czego mogą oczekiwać rodzice to z pomocą przychodzą różnorakie aplikacje do kontroli rodzicielskiej. W wielu z nich lokalizacja numeru jest jedną z podstawowych funkcji. Kontrola rodzicielska jest powiązana w wielu pakietach z rozwiązaniami chroniącymi urządzenia przed wirusami. Tego typu aplikacje mają zazwyczaj rozbudowane i dają coraz więcej możliwości, tak by ta kontrola nad urządzeniami dzieci była jak największa.

Zobacz