Namierzanie telefonu

Jak można namierzać telefon komórkowy?

Czy jako rodzice mamy szansę na przekonanie się o tym, że nasze dziecko jest dokładnie w tym miejscu, w którym powinno przebywać? Odpowiedź na to pytanie każe nam spytać o coś jeszcze. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy można tak namierzyć telefon komórkowy, aby określić czyjeś miejsce pobytu.

Jeszcze jakiś czas temu mogliśmy jedynie przewidywać, że jest to możliwe, choć bowiem technologie takie istniały, zarezerwowane były przede wszystkim dla służb odpowiadających za bezpieczeństwo naszego kraju. Dziś jednak nie mamy już problemu z dostępem do specjalistycznego sprzętu, a co za tym idzie, także namierzanie telefonu komórkowego staje się opcją, z której można skorzystać z dużą łatwością. Samo namierzanie telefonu bazuje na ustaleniu jego możliwie jak najbardziej dokładnych współrzędnych geograficznych.

Cel ten można dziś osiągnąć na przynajmniej kilka sposobów, nie oznacza to przy tym wcale, że musimy wybrać metodę najbardziej nam pasującą i ograniczać się jedynie do niej. Mamy do czynienia z metodami dzielonymi zazwyczaj na dwie grupy. Pierwsza pozwala na namierzanie telefonu po numerze, druga zaś lokalizuje położenie telefonu z wykorzystaniem GPS. Metody reprezentujące pierwszą z wspomnianych grup bazują na tym, że każdy telefon komórkowy dysponuje własnym numerem IMEI, a numer ten jest unikatowy. Telefony komórkowe mogą nam służyć między innymi dlatego, że łączą się ze stacją bazową. W trakcie takiego łączenia dochodzi do wymiany danych, a w jej trakcie przesyłany jest nie tylko numer przypisany do karty SIM, ale i numery IMEI.

Skuteczne namierzenie telefonu

Lokalizacja telefonu polega w takim przypadku na mierzeniu siły sygnału pomiędzy stacją bazową i konkretnym modelem. Niestety, metoda ta nie jest tak skuteczna, jak moglibyśmy sobie tego życzyć, a o naprawdę miarodajnych wynikach można mówić dopiero wtedy, gdy poszukiwany przez nas telefon znajduje się pomiędzy trzema stacjami bazowymi. Jeśli zabudowa jest gęsta, odległość, która powala na oszacowanie, gdzie znajduje się osoba posługująca się danym telefonem wynosi 50 metrów. W innych przypadkach zmniejsza się ona stopniowo do nawet 300 metrów. Sprawdź na https://totallookup.com

Oczywiście, pomimo swoich ograniczeń, metoda ta cieszy się dużym zainteresowaniem. Nie powinno być ono jednak dla nas zaskoczeniem, jeśli weźmiemy pod uwagę jej dyskrecję jako jedną z największych zalet. Nikt nie ignoruje bezpośrednio w telefon, który właśnie namierzamy, osoba posługująca się nim nie musi więc wcale mieć świadomości tego, że budzi czyjeś zainteresowanie.

Druga grupa metod bazuje na wykorzystaniu GPS, a więc systemu nawigacji satelitarnej. Największym atutem wspomnianej nawigacji jest jej dokładność, nic więc dziwnego, że telefon może zostać zlokalizowany z dokładnością wynoszącą nawet kilka metrów. Jeśli wspomniana grupa metod ma być skuteczna, telefon powinien posiadać wbudowany system GPS oraz mieć stały dostęp do Internetu. Tu konieczne okazuje się też zainstalowanie specjalnej aplikacji. Metody tego rodzaju są skuteczne, nie mają jednak racji bytu, jeśli wcześniej nie zaingerujemy w sam telefon komórkowy.

Zobacz