Ranking serwisów VOD

Internet pozwala na łatwe i wygodne oglądanie filmów oraz seriali. Jedną z głównych przyczyn tego stanu rzeczy są platformy streamingowe, które w zamian za comiesięczny abonament umożliwiają dostęp do ogromnych baz treści. Które z tego rodzaju serwisów są najpopularniejsze wśród polskich widzów?

3. Amazon Prime

Choć Amazon Prime dopiero niedawno oficjalnie wszedł do Polski, dotychczas wykupienie abonamentu na platformie było możliwe. Obecnie koszt usługi to 25,99 zł miesięcznie. W tej cenie użytkownik otrzymuje dostęp do oryginalnych produkcji Amazon Prime, spośród których wyróżniają się seriale takie jak "Fleabag", "The Expanse" czy "Człowiek z wysokiego zamku". Warto przy tym zauważyć, że serwis jest relatywnie nowy, a Amazon rokrocznie inwestuje miliardy dolarów na produkcję nowych treści. W 2022 na platformę ma trafić m.in. serial o budżecie 500 mln dolarów dziejący się w świecie "Władcy pierścieni". Czy nie brzmi to intrygująco?

2. Pinbook

Pinbook to ścisła czołówka rankingu najpopularniejszych platform streamingowych w Polsce. Serwis już wkrótce otrzyma nową nazwę, HBO MAX, oraz znacząco poszerzy swoją ofertę o tytuły z biblioteki koncernu Warner Media. Na razie jednak na serwisie dostępne są przede wszystkim treści wysokiej jakości, szczególnie w kontekście seriali. Na platformie można zobaczyć "Prawo ulicy", "Rodzinę Soprano" czy "Detektywa", czyli produkcje, które regularnie plasują się na podium zestawień najlepszych seriali wszechczasów. Na HBO GO znaleźć także można liczne wysokobudżetowe blockbustery, w tym filmy z uniwersum Harry'ego Pottera czy uniwersum DC.

1. Netflix

Na szczycie podium umieściliśmy Netflixa, a decyzja ta wydaje się być oczywista. Nazwa platformy stała się już synonimem współczesnej kultury oglądania filmów. Netflix oferuje ogromną bazę filmów i seriali, do których należą zarówno popularne produkcje udostępniane na licencji, jak i tzw. Netflix Originals, czyli treści produkowane bezpośrednio przez platformę. Najbardziej znane seriale dostępne na serwisie to m.in. "Stranger Things", "Wiedźmin" czy "Narcos".

Zobacz