Lokalizacja telefonu

Aplikacje lokalizacyjne naszych przyjaciół

Aplikacje pozwalające na śledzenie naszych znajomych są bardzo przydatne. Szczególnie w przypadku, gdy jesteś rodzicem i chcesz wiedzieć, gdzie jest Twoje dziecko. Aplikacje takie dobrze zadziałają w sytuacji, gdy nasi rodzice są już starsi i dla ich bezpieczeństwa chcemy wiedzieć gdzie są. Jakie aplikacje wybrać, aby skutecznie śledzić lokalizację naszych przyjaciół? 

Life360 

Jest to typowa aplikacja do śledzenia naszych znajomych. Rejestracja odbywa się za pomocą konta na Twiterze lub numeru telefonu. Jest to darmowa aplikacja, dostępna na systemy operacyjne iOS i Android. Lokalizacja działa bardzo dobrze, szwankują za to funkcje komunikacyjne i kontrolne. 

Family Locator 

Zaletą tej aplikacji jest dobra obsługa i wiele funkcji. Samo lokalizowanie wymaga sporo cierpliwości. Aby zaktualizować aplikację czasem trzeba ją, aż resetować. Pierwszy miesiąc korzystania z aplikacji jest darmowy, potem opłata miesięczna to 55 zł, ale nie poprawia to jakości jej działania. Lokalizator i tak często szwankuje. Dostępna jest na systemy operacyjne Android i iOS. 

Znajdź moich znajomych 

Jest to aplikacja stworzona przez Apple i w większości sytuacji zainstalowana już na naszym iPhonie. Jest bardzo precyzyjna, świetnie działa. Nie zacina się. Oczywiście zdarza się, że jakieś położenie nie jest dostępne, jednak zdarza się to przez brak internetu lub wyłączony telefon. Aplikacja ta nie ma funkcji komunikacyjnych i kontrolnych. Dostępna jest jedynie na system operacyjny iOS. "Znajdź moich znajomych" jest bezpłatne. 

Personal Safety 

Stworzona przez producenta oprogramowania antywirusowego. Dzięki niej możemy stworzyć i skonfigurować grupy. Jednak korzystanie z aplikacji nie należy do rzeczy najprzyjemniejszych. Sporo do życzenia pozostawia rzetelność lokalizacji, funkcje kontrolne oraz dodawanie nowej osoby. Jest to aplikacja bezpłatna, w języku angielskim. Wymaga pokładów cierpliwości i trochę przyzwyczajenia się do niej. Dostępna jest na systemy operacyjne Android i iOS. 

Zobacz