Namierzanie telefonu

Czy jesteśmy w stanie namierzyć telefon przez Internet?

Jeśli analizujemy sytuację, z którą mamy do czynienia w krajach wysoko rozwiniętych, z pewnością nie możemy nie dostrzec tego, że współcześnie trudno o dorosłe osoby, które nie posiadają dostępu do telefonu komórkowego. Popularne smartfony znajdują się też w posiadaniu dzieci, a znakiem naszych czasów jest choćby to, że maluchy czekają coraz krócej na swoją pierwszą komórkę.

Nie dziwi i to, że większość z nas z trudem wyobraża sobie życie bez stałego dostępu do Internetu. Nie możemy już obyć się bez wirtualnej rzeczywistości i prób skontaktowania się z osobami nam najbliższymi. Telefony komórkowe znakomicie wywiązują się z tego zadania. Już od dawna nie ograniczamy się przy tym do wykonywania połączeń telefonicznych z ich wykorzystaniem. Równie często wykonujemy operacje bankowe, korzystamy z poczty elektronicznej i wykorzystujemy nawigację GPS. Nie zaskakuje więc i to, że coraz częściej zastanawiamy się również nad tym, czy przez Internet da się namierzyć konkretny telefon komórkowy, czy też nadal jest to usługa zarezerwowana dla twórców filmów i książek, których akcja rozgrywa się w odległej przeszłości.

Bardzo ważne rozróżnienie

Jeśli chcemy uzyskać odpowiedź na tak postawione pytanie, w pierwszej kolejności powinniśmy dokonać rozróżnienia dwóch pojęć. Choć często stosujemy je zamiennie, powinniśmy mieć na uwadze to, że namierzanie konkretnego telefonu komórkowego nie jest wcale tym samym, co namierzanie danego numeru. Owszem, obie opcje są dostępne, o ile jednak każdy z nas może namierzyć konkretny telefon, namierzenie numeru jest zarezerwowane dla wąskiego grona użytkowników.

System lokalizacji telefonu

W praktyce oznacza to, że oferowane w sieci namierzanie telefonu komórkowego po numerze niemal zawsze jest próbą oszustwa i to bez względu na to, jak atrakcyjna i przekonująca nie byłaby prezentowana nam w taki sposób oferta. Na razie nie mamy większych szans, aby znajdować telefony komórkowe po numerze, nadal możemy jednak lokalizować telefony. Opcja ta jest dostępna niemal dla każdego, każdy też z pewnością doceni możliwości, jakie stwarza, gdy okaże się, że jego własny telefon gdzieś się zapodział.

Aplikacje, które pomogą namierzyć telefon komórkowy przez internet

Okazuje się, że wcale nie trzeba szukać zbyt długo, aby znaleźć specjalne aplikacje, które mogą nas uratować w takiej sytuacji. Ich wykorzystanie nie jest przy tym skomplikowane. Zwykle oczekuje się od nas, że stworzymy swoje konto, zalogujemy się, a następnie dodamy do niego sprzęt, który posiadamy. Takie rozwiązanie jest przydatne między innymi w przypadku kradzieży, okazuje się bowiem, że przez Internet można bez większego problemu sterować telefonem.

Oczywiście, nikt z nas nie zakłada, że to właśnie jego telefon zostanie skradziony, trudno jednak nie zgodzić się z tym, że przezorność jest w takiej sytuacji jedną z naszych najważniejszych zalet. Już wcześniej warto więc pomyśleć o zainstalowaniu aplikacji, z której będziemy swobodnie korzystali w momencie dokonania kradzieży lub zagubienia tak ważnego dla nas sprzętu. Owszem, można mieć nadzieję, że pomoże nam policja lub operator potrafiący namierzyć numer, doświadczenie pokazuje jednak, że oczekiwanie na takie rozwiązanie zabiera wiele czasu, a tym samym wcale nie jest opcją, z której należy korzystać w pierwszej kolejności.

Zobacz