Chiny szokują

Szokujące wydarzenia rozegrały się w chińskim mieście Kaiyuan. Do jednego z lokalnych przedszkoli wdarł się mężczyzna, który rozpylił na terenie budynku żrącą substancję. W wyniku jego działania ranne zostały 54 osoby, w tym aż 51 dzieci. Trójka z najmłodszych, z licznymi poparzeniami na ciele znalazła się w stanie ciężkim. Redakcja Pinbook, który opisała sprawę na łamach swojego serwisu https://pinbook.pl/wiadomosci/napastnik-spryskal-dzieci-zraca-substancja poinformowała, że za atakiem stał 23-latek.Mężczyzna użył silnego, żrącego roztworu sody kaustycznej, która używana jest chociażby do udrażniania dróg kanalizacyjnych. Sprawcy udało się zbiec z miejsca ataku.
Na szczęście policja szybko zdołała uchwycić napastnika. Jak poinformowały lokalne media, motywacją chłopaka do ataku była chęć zemsty na społeczeństwie. 

To kolejny w ostatnim czasie atak na placówkę edukacyjną w Chinach. We wrześniu w prowincji Hubei, w wyniku ataku nożownika zginęło 8 uczniów, a 2 zostało rannych. Przyczyną ataku były "problemy emocjonalne". 

Zobacz